Anadolu Üniversitesi, terör örgütü PKK'nın gerçek yüzünü yurt içi ve yurt dışında etkin biçimde anlatmak için 8 dilde "PKK Terör Örgütü" adlı kitapçık yayımladı.

Anadolu Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (ANASAM), 8 dilde yayımladığı "PKK Terör Örgütü" adlı kitapçıkla terör örgütü PKK'nın gerçek yüzünü yurt içi ve yurt dışında anlatmayı amaçlıyor.

ANASAM, Türkiye başta olmak üzere Orta Doğu ve Avrupa'nın en tehlikeli ve kanlı terör örgütlerinden PKK'nın yaptığı katliamları ve verdiği zararları dünyaya unutturmamak için Türkçe, Çince, Rusça, Arapça, İtalyanca, Almanya, Fransızca ve İngilizce olmak üzere 8 dilde "PKK Terör Örgütü" başlıklı kitapçık yayımladı.

PKK'nın yaptığı terör eylemlerinin, örgüt yapılanmasının, para ve insan kaynaklarının anlatıldığı ve dijital ortamda da yayımlanan çalışmada, terör örgütünde yaşanan çözülmeler ile PKK'ya karşı sivil inisiyatiflerin yaptığı mitinglere de yer verildi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2019 itibarıyla aktif şekilde çalışmalara başlayan ANASAM'ın, Türkiye'nin yıllardır kanını emen, Türk halkına zarar veren ve zarar vermeye çalışan terör örgütü PKK ile ilgili hafıza tazelemek amacıyla bir proje gerçekleştirdiğini söyledi.

Kitapları indirmek için tıklayınız.
https://anasam.anadolu.edu.tr/tr/infografikler/pkk